10.07.2020 - Emlak magazin, emlak haberleri, konut projeleri, Emlak, Gayrimenkul

Emlakçılık Nasıl Yapılır?

Emlakçılık Nasıl Yapılır?

Birçok gayrimenkul danışmanlarının araştırdığı konulardan bir tanesi de emlakçılık nasıl yapılır? Sorusudur. Bizler araştırma yaparak sizlere yardımcı olmak istedik. Şimdi bu araştırmalarımızı sizlerle paylaşalım.

1- Doğru sorular sormanız gerekmektedir.

Satışın altın kurallarından bir tanesi müşteriyi dinlemektedir. Müşterilerinizi iyi bir şekilde dinleyerek ne istediklerini öğrenmeniz gerekmektedir. Emlakçılığın püf noktalarından bir tanesi de müşterilerinize soracağınız sorulardır.

  • Gayrimenkul danışmanından beklentiniz nedir?
  • Konutunuzu hemen satmak mı istersiniz? Yoksa iyi bir rakama satmak mı?
  • Ailede konutun satılmasını istemeyen birileri var mı?
  • Gayrimenkulünüzün henüz satılmamış olmasının farklı sebepleri olabilir mi?
  • Konutunuzun hemen satılmasını engelleyecek eksik kusurlar bulunmakta mıdır?

Gayrimenkul satışının iyi olması için önemli sorular bunlardır. Bu sorular ile müşterilerinizin dikkatini çekecek ve ne kadar iyi bir emlak danışmanı olduğunuzu göstereceksiniz.

2- Sosyal medya da sadece İlan paylaşılmamalı.

Sosyal medya günümüzün en popüler kullanılan reklam aracı olduğunu söyleyebiliriz. Peki sosyal medya da kendinizi nasıl gösterebilirsiniz? Bunun için yapmanız gereken sosyal medya hesaplarınızdan sadece ilanları paylaşarak ön plana çıkamazsınız.

  • Yaptığınız konut satışlarını,
  • Bölgenizi tanıdığına dair ufak ama bilgili yazılar,
  • Kendinizi geliştirmek amaçlı katıldığınız toplantılar, kurslar ve aktiviteleri,
  • Satış yaptığınız ya da kiraya verdiğiniz müşterilerle aile fotoğrafı

Tüm bunları sosyal medyada paylaşarak ön plana çıkabilirsiniz. Aynı zamanda popülerliğinizi arttırabilirsiniz. Unutmamak gerekiyor ki satışa verdiğiniz ya da kiraya da verdiğini müşterilerle çekildiğiniz fotoğrafları paylaştığınızda samimiliğiniz ve içtenliğinizi ortaya koyacaksınız. Başarılarını ve yaptığınız aktiviteler de kendinizi geliştirdiğinizi ön plana çıkaracaksınız. Böylelikle Emlakçılık nasıl yapılır? sorusuna cevabını kendiniz vereceksiniz.

3-Yakınınızda ki kişilerle temas zinciri oluşturmak.

Hepimizin çevresinde birçok kişi bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok yakın dostlarımızla yüz yüze ya da telefonda konuşma fırsatını yakalıyoruz. Unutmamamız gerekiyor ki bizim çevremizde bulunan kişilerin çevresinde de en az bizim çevremizdekiler kadar kişi sayısı bulunmaktadır. Arkadaşlarınıza, dostlarınıza gayrimenkul ihtiyacı olan birileri var mı? diye sorarak temas zinciri oluşturabilirsiniz. Böylelikle sadece kendi çevrenizle kalmamış, diğer çevrelere de açılmış olursunuz. Buda sizin daha iyi satış yapabilmenizi kolaylaştıracaktır. Emlak işlerinizin doğru ve iyi bir şekilde gideceğini göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. Bu habere ilk yorumu sen yapabilirsin.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
BU YAZIYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ