11.07.2020 - Emlak magazin, emlak haberleri, konut projeleri, Emlak, Gayrimenkul

2020 Toki Kura Çekilişi Ne Zaman?

2020 Toki Kura Çekilişi Ne Zaman?

TOKİ kura çekilişinin ne zaman yapılacağı son zamanların en büyük merak konusu haline gelmiştir. TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? Sorusuna cevap bulmak için yazımızı okumaya devam edin. 1 milyon 137 bin 982 bireyin başvuru yaptığı 100 bin Sosyal Konut Projesinde işlemler hız kesmeden devam ediyor. Talebin çok yüksek olduğu başvurularda hak sahibi birey noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde yapılacak olan kuranın ardından sonuçlanacak.

TOKİ kura sonuçları için başvuru sahipleri oldukça heyecanlı. 100 bin Sosyal Konut Projesi başvurularına yüksek şekilde talep başvurusu yapıldı. Başvurularını tamamlayan bireyler heyecanla ve sabırsızlıkla kura tarihlerini bekliyor. Noter huzurunda gerçekleşecek kura seçimleri; İdare yetkililerin denetiminde gerçekleşecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kura tarihi çekilişinin Şubat ayında gerçekleşeceğini duyurdu.

Toki Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Toki kura çekilişine talep oldukça yoğun olurken, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 birey başvuru yaptı.

Hak Sahibi Belirleme Kurası noter eşliğinde ve İdare yetkililerin denetiminde yapılacak.

  • Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan yeri ayrılacak ve gerek görülürse kura ile hak sahipleri sonuçlanacaktır. Kura sonucunda belirtilen kategoride yer alamayan başvuru bireyleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte aynı kuraya eşdeğer tutulacak.
  • En Az %40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görülürse kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte aynı kuraya eşdeğer tutulacak.
  • Diğer Konut Alıcı Adayları için İdarenin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru yapanların sayısına göre gerekirse kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

İlk çekiliş yapılacak kura seçiminde, asil ve yedek olarak hak sahibi bireylere tabii tutulmayan başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında başvuru yaptıkları bankanın yetkili şubelerinden geri ödeme alabilecek.

Toki projesinin bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten itibaren İdare’ce uygun görülen tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilişi yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. Bu habere ilk yorumu sen yapabilirsin.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
BU YAZIYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ